Skype – jak wyłączyć reklamy ?

To banalnie proste – i każdy sobie z tym poradzi :).

Jak wiemy w 2011 roku Microsoft wykupił od eBay komunikator Skype.skype-log

Od tego czasu program został „upiększony reklamami”, które być może nie są uciążliwe, ale nie każdemu mogą one przypaść do gustu. Wystarczy dodać tylko jeden magiczny adres https://apps.skype.com do wykluczonych stron w przeglądarce Internet Explorer i gotowe. Oprócz tego proponuje również wyłączyć powiadomienia z samego programu skype, które zachęcają nas jedynie do wykupienia abonamentu.

Poniżej przedstawiam cały proces jak pozbyć się, w bardzo przystępny sposób, niechcianych reklam z programu skype :

 1. Włączamy program Internet Explorer, klikamy trybik rozwijający Narzędzia przeglądarki, następnie klikamy Opcje internetowe, tak jak na poniższym obrazku:

  skype_ie_1_ads_off

  Jak wyłączyć reklamy z skype ? – Opcje internetowe

 2. W otwartym oknie z opcjami internetowymi wybieramy zakładkę Zabezpieczenia i w niej klikamy na Witryny z ograniczeniami.
  skype_ie_2_ads_off
 3. Naszym ostatnim zadaniem jest dodanie do stron wykluczonych adresu z którego program skype pobiera reklamy. Wystarczy w polu ” Dodaj tę witrynę sieci Web do strefy: ” wpisać adres https://apps.skype.com i kliknąć Dodaj. skype_ie_3_ads_off
 4. Do dopełnienia całości proponuje również wyłączyć powiadomienia systemowe skype, które zachęcają nas do wykupienia abonamentu. Wystarczy wejść w narzędzia programu skype, wybrać opcje programu i przejść do powiadomień – Alarmy i wiadomości. W tej zakładce odznaczmy wszystko co możliwe.
  skype_powiadomienia

Po tych prostych operacjach ukaże nam się czysty programy skype bez reklam i powiadomień. Powodzenia 🙂