Jak pobrać Windows 10 ?

Od dziś edycje systemów Windows 7, 8 i 8.1 mogą być bezpłatnie zaktualizowane do Windows 10 przez mechanizm automatycznych aktualizacji. Jednak w przypadku kiedy postanowimy zainstalować system „na czysto” należy pobrać obraz instalacyjny ISO systemu Windows 10.

win_10

Jak to zrobić ?

Po pierwsze należy pobrać narzędzie Media Creation Tool

Utwórz nośnik instalacyjny dla innego komputera

Utwórz nośnik instalacyjny dla innego komputera

Po uruchomieniu pliku MediaCreationToolx64.exe naszym oczom ukaże się kreator, który w pierwszym momencie zapyta nas – czy chcemy aktualizować bieżącą wersje systemu – czy utworzyć nośnik instalacyjny. Wybieramy „Utwórz nośnik instalacyjny dla innego komputera”

Wybierz język architekturę i wersje

Wybierz język architekturę i wersje

W następnym kroku zaznaczamy Język : Polski, interesującą nas wersje systemu – zgodną z tą którą posiadany – np. Windows 10 Pro, oraz architekturę – w tym przypadku „Oba”, czyli 32 i 64bit.

Wybierz nośnik do użycia

Wybierz nośnik do użycia

Czas wybrać rodzaj nośnika na którym utworzymy instalacje Windows 10 – w tym przypadku będzie to obraz w formacie ISO gotowy do nagrania na płycie lub pendrive. Po kliknięciu „Dalej” wybieramy miejsce w którym ma zostać zapisany obraz instalacji systemu.

Pobieranie systemu Windows 10

Pobieranie systemu Windows 10

W przypadku instalacji systemu „na czysto” musimy posiadać klucz produktu systemu który chcemy zaktualizować. Do odczytania aktualnie używanego klucza polecam program

Jeśli w jakiś sposób pomogłem proszę o polubienie mojego Fanpage Pomoc.Zdalna 🙂

A jeśli masz nadal kłopoty to zapraszam do kontaktu z nami.